Podążaj za nami:

Aktywacja karty

Home Aktywacja karty

 

Przed aktywacją karty należy zainstalować pakiet PEM-HEART Signature.
Po otrzymaniu mailem kodu aktywacyjnego (w pliku “kod_aktywacyjny.cac”) należy go zapisać na dysk. W systemie Windows trzeba kliknąć na pliku dwa razy. Spowoduje to uruchomienie programu PEM-HEART Aktywacja kart.
Trzeba wpisać Wasz nowy (wymyślony) PIN i PUK do karty, a następnie aktywować kartę. Od tej pory karta jest gotowa do użytku i możecie Państwo składać podpisy elektroniczne.
Po aktywacji karty – jesteście Państwo jedynym posiadaczem kodów PIN/PUK. Po trzykrotnym wprowadzeniu błędnego kodu PIN, zostanie on zablokowany. PIN można odblokować kodem PUK. Jednak 10-krotne wprowadzenie błędnego kodu PUK powoduje zablokowanie tego kodu. Karta z zablokowanym kodami PIN i PUK nie nadaje się już do użytku.
W innych systemach informatycznych, na które jest dostępny pakiet PEM-HEART Signature, należy ręcznie uruchomić program PEM-HEART Aktywacja kart, a następnie wskazać mu otrzymany mailem plik kod_aktywacyjny.cac. Dalsza obsługa jak w systemie Windows.

 

 

PEM-HEART Signature to oprogramowanie produkowane przez firmę CenCert, i dołączane bezpłatnie do zestawów certyfikacyjnych.

Może być też pobierane ze strony internetowej. Subskrybenci CenCert mogą korzystać z oprogramowania na wielu komputerach.